ARSLAN, HAK-İŞ YARDIM TIRINI UĞURLADI

Paylaş:
HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkanımız Mahmut Arslan,  Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremin yaralarını sarmak için “HAK-İŞ ile Birlikte DEPREMZEDELERE Sen De El Uzat” yardım kampanyası kapsamında hazırlanan yardım tırını Ankara’dan uğurladı.
Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 8 Şubat 2023 tarihinde AFAD Koordinasyonunda Malatya’da depremzedelere ulaştırılmak üzere su, battaniye, uyku tulumu ve jeneratörden oluşan yardım tırını Ankara’dan gönderdi. Genel Başkanımız Arslan’a HAK-İŞ Genel Sekreteri Eda Akbulut ve HAK-İŞ çalışanları da eşlik etti.
Genel Başkanımız Mahmut Arslan başkanlığında kurulan HAK-İŞ Kriz Merkezi’ndeki yardımlar, AFAD ile koordine edilerek deprem bölgelerine ulaştırılıyor.
AFAD koordinasyonunda ilk olarak Hatay ve Adıyaman’daki ihtiyaçları karşılamak üzere su, battaniye, uyku tulumu, jeneratör ve çadırdan oluşan yardım tırları deprem bölgesine ulaştırıldı.
Genel Başkanımız Arslan;  “Gün, yardımlaşma ve dayanışma günüdür, birlik olma günüdür. HAK-İŞ olarak, bütün gücümüzle ve sendikalarımızla birlikte milletimizin yanındayız” dedi.
Paylaş: